← Powrót

CZEKOLADOWY SILNIK ( happening )

 „Czekoladowy silnik” to obraz obecnego stadium rozwoju ludzkości, czyli data 16.05.2015. To doskonała synteza Czasu i Przestrzeni w zapisie cyfrowym. A przesłaniem happeningu jest, iż tak jak gwiazdy nam świecą, tak niepodważalna jest przez nikogo prosta prawda, że bez względu na zawrotne, pełne absurdów tempo życia współczesnej cywilizacji pędzącej do słodkiego utopijnego Raju, a także bez względu na słowa i sensy hymnów różnych państw, bardziej lub mniej wydumane, a użyte w tym happeningu –  i tak każdy naród musi orać swoją ziemię i siać, czyli ciężko pracować  – by mieć  swój codzienny chleb. I niech tak zostanie.

Rozmyślania nad happeningiem     z dnia  12 grudnia 2014

 Czy każdy czekoladowy silnik musi się kończyć wojną o ziemniaki? Tego nie wiem, ale wiem na pewno, że każdy ziemniak jest godny wojny. Musimy więc jako naród strzec swoich pól. Przyszło to komuś do głowy, kto nie należy do żadnej partii nacjonalistycznej, czyli mnie, którego jedyną przynależnością jest Partia Prawdy Artystycznej. A happening odbędzie się 16 maja 2015 roku w szczerym polu pod Rybnikiem, jeśli oczywiście zdobędziemy środki. Ale rozmyślać zawsze można.

Rozmyślania nad happeningiem      z dnia  1.02.2015 

Według założeń ideowych happeningu „Czekoladowy silnik”, świat zasłużył jedynie na kilka spółgłosek   PRRRRRRR…….  , choć BRUUUUUM…… stwarza pozory czegoś ważniejszego, ale to się dopiero okaże w czyichś oczach?, podczas prezentacji 16 maja. Mam nadzieję że nie stanie nic na przeszkodzie, na przykład Brak Wyobraźni.