← Powrót

KOLEJKA ZUSOWSKA – Sen Autora

reżyseria, scenariusz, scenografia, tekst : Marian Bednarek

występują: Maja Wolfard-Dąbrowska, Gosia Krajczok, Mariusz Banaszkiewicz,

Mariusz Cholajda, Lech Cesarz, Marian Bednarek

muzyka: Tomasz Manderla, Łukasz Drozd

choreografia: Aleksander Sobala i Magdalena Berger

premiera:  14.05.2017  19 Festiwal Sztuki Teatralnej, Rybnik

 

Spektakl „Kolejka Zusowska – Sen Autora” to metafora o wojnie, którą jest codzienność, gdzie jak w okopie, trzeba walczyć o życie. To przede wszystkim metafora o ludziach chorych, czekających na wezwanie do urzędnika-lekarza ZUS-u. Wywołani przez głos lektora, po drodze ze strachu, że nie zdobędą renty lub zasiłku chorobowego (często jedynych środków do życia), wyolbrzymiają do monstrualnych wymiarów swoje choroby, by wywrzeć wrażenie na komisji i zdobyć pieniądze na życie. Jednak  często bywa tak, że ich choroby faktycznie są wielkie. Tak wielkie i dołujące, że gdy dodamy do nich lęk, strach, brak współczucia, zrozumienia, podejrzliwość i stosowane wobec nich restrykcje przedstawicieli tak zwanego prawa, to otrzymamy monstrualną mieszankę, którą tylko teatr plastyczny może wyrazić. A domieszka poetyckości zawarta w tym spektaklu jest jedynym lekarstwem, by to wszystko przełknąć w innym wymiarze, by doznać jakiejś głębi z domieszką nadziei.

 

o spektaklu:

Spektakl  „Kolejka Zusowska – Sen Autora” przenosi mnie w rejony zupełnie niespodziewane. Zapadam się w czasie, jestem jak w transie, mam czas na swoją, wewnętrzną narrację, I bardzo czuję emocję, która uruchamia cały ten świat.

                                                                                                                              Anna Wieczur-Bluszcz

Spektakl zdobył   SREBRNY RÓG MYŚLIWSKI KRÓLA JANA –  II Nagroda  – 39 Biesiada Teatralna 2018, Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju. Skład Jury: Łukasz Drewniak- krytyk teatralny, Tomasz Rodowicz – reżyser, aktor ,muzyk Teatru Chorea, Lesław Żurek – aktor teatralny i filmowy, Barbara Płocica – teatrolog, instruktor teatralny.

 

rider:

 

–  czas spektaklu:  45 min

–  czas montażu:  ok. 3 h

–  czas demontażu:  20 min

–  reflektory z regulowaną soczewką  650 W/1000 W:   11 szt.

–  reflektory z regulowaną soczewką  1000 W :    9 szt.

–  filtr niebieski:  6 szt.

–  nagłośnienie – odtwarzacz z funkcją USB

–  dymownica

–  7 krzeseł

–   koszt do ustalenia, na umowę o dzieło

www.facebookTeatr Mariana Bednarka   lub